ביטוחים: לא רק בשביל המשכנתה

בדרך כלל, מי שלוקח משכנתה מחויב על-ידי הבנק לרכוש ביטוח מבנה. ביטוח זה מכסה את מבנה הדירה או הבית, כולל הציוד הקבוע בו (צנרת, אינסטלציה, דוד שמש ומתקני טלפון וחשמל). ביטוח הדירה נועד להגן על הנכס שבבעלותכם ועל תכולת הדירה מכל נזק אפשרי לעלול לבוא (רעידת אדמה, שיטפון, סערה או שריפה) וגם על נזקים מפעולות שנעשו בזדון או כתוצאה מפריצה לדירה.

חשוב לקרוא היטב את הכיסויים שמגיעים לכם במסגרת הפוליסה. מבוטחים רבים אינם ערים למשל לעובדה שהפוליסה מכסה אותם גם על אובדן הכנסות משכר דירה בדירה מושכרת, או הוצאות לדיור חלופי במקרה של נזק שאינו מאפשר לגור בדירה המבוטחת.

בביטוח זה תתבקשו על ידי חברת הביטוח להעריך את שווי הפריטים שבבעלותכם. אם אינכם יודעים להעריך עד כמה שווה הציוד שלכם, מומלץ להיעזר באיש מקצוע.

מחיר הפוליסות משתנה בהתאם למאפייני הדירה, ולכן מומלץ להשתמש במחשבוני רשות שוק ההון ובמדד השירות של חברות הביטוח, כדי לבחור את הפוליסה הטובה ביותר עבורכם.

אם רכשתם דירה, הבנק שממנו תיקחו את המשכנתה יחייב אתכם ברכישת ביטוח נוסף – ביטוח חיים על שמם של נוטלי ההלוואה. ביטוח זה מגן על הבנק במקרה של פטירת אחד מהלווים ודואג לכך שהוא יקבל את מלוא ההלוואה בחזרה מחברת הביטוח. גם כאן, מומלץ לבדוק ולהשוות בין החברות השונות. מאחר שמדובר בביטוח שרץ לאורך כל שנות המשכנתה, הפערים בין החברות יכול להגיע במצטבר לאלפי ואף עשרות אלפי שקלים.

 

מתוך כתבה שהתפרסמה במוסף "ממון שישי", ידיעות אחרונות, 20.7.18, מאת רועי ברגמן.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
התקשרו אליי!
+
שגר אותי!
 
נגישות